OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Drexel Dragons

Z kuchynky klubu

 

20.6.2017 To o čom sa už dlhšie šepkalo sa stalo skutočnosťou! Veľký talent zo Senegalu Becaye Coulibaly sa stal súčasťou
nášho tímu! Jeho vek je 17r.4d. čo je optimálne. Jeho vek čo sa týka kvaldy je Q3 čo nieje vôbec ideálne, ale mi veríme, že svojim obrovským talentom pod excellent coachom bude napredovať veľkou rýchlosťou a možno si ho všimne aj repre coach U20 ky.
Jeho skilly sú: GK 1, Def. 4, IM 4, W 6, PG 5, FW 3, SP 2, spolu 25 čo je taký priemer, ale TOP špecka quick je famózne. 
Jeho cena za ktorú sme ho získali činí 71 tisíc eur čo nieje najnižšie ale vzhľadom k tomu aký enormný boj bol o ňho
do sumy 69 tisíc eur túto sumu považujeme za prijateľnú. Couli akú mu už naši fanúškovia dali prezývku, veríme, že sa mu u nás bude dariť a, že si získa srdcia našich fanúšikov.

3.6.2017 V dnešný deň bol preradený s našej akadémie do A tímu perspektívny talent Radoslav Čabaj!
Jeho vek pri preradení je 17r.3d. čo je optimálne. Tohto hráča sme v akadémii už dlhšie sledovali a vedeli sme, že dostane šancu byť súčasťou A tímu. Vek čo sa týka kvaldy má, ale, že úplne nevhodný, ale vynahradzuje si to svojou obdivuhodnou perspektívou a aj preto sme sa mu rozhodli dať šancu.
Jeho skilly po vytiahnutí sú: GK 1, Def. 3, IM 4, W 6, PG 4, FW 4, SP 2, spolu 24 čo je, nazvime to taký priemer, ale TOP je špecka quick + mladý vek s pomerne slušnými výhliadkami na zlepšenie. Majiteľ od neho veľa očakáva a rozhodol sa ho v tejto chvíli nespeňažiť, ale pod excellent coachom ho zlepšovať a uvidíme či sa uchytí a ak áno, nieje vylúčené ani udržanie si ho min. do 20 r., kedže špecku quick náš majiteľ miluje! Naši fanúškovia neskrývajú nadšenie, a ako povedal jeden s oslovených John Rambo odchovanci sú na nezaplatenie, jednak preto, lebo majú bližší vzťah ku klubu a v neposlednom rade hrajú o poznanie kvalitnejšie (bonus za materský klub). ´Čabajka ´ako už aj stihli pomenovať naši fanúškovia tohto borca, napreduj! 

13.5.2017 Nášmu tímu sa podarilo angažovať perspektívneho borca Khalifaha Al Hashemiho zo Saudskej Arábie!
Jeho vek je 17r. 47d. ,je to head na čom si zakladal náš majiteľ pri kúpe tohto hráča s exotickej krajiny s nižším počtom užívateľov, kde by mohla byť veľká šanca, aby si v blízkej dobe obliekol repre dres či už U20 ky, alebo aj neskôr NT, pokiaľ sa u nás pravdaže uchytí. Jeho cena nebola najnižšia, keď si porovnáme aká bola vyvolávačka ešte pár minút pred uzávierkou, ale žiaľ sa našiel jeden nováčikovský truhlík s Talianska a ten po tisícke navyšoval. Náš majiteľ išiel agresívnejšie a cenovo o dosť vyššie, priemerne o 9 tisíc, až sme sa dostali na sumu 59 tisíc eur.
Jeho skilly sú: GK 1, Def. 3, IM 3, W 3, PG 6, FW 5, SP 4, spolu 25 čo nieje najhoršie vzhľadom ku konkurencieschopnosti tejto krajiny a mi sa pokúsime ako sme už spomenuli, dostať ho do repre!

12.4.2017 Prestupová bomba! Áno, aj tak sa dá nazvať toto pomenovanie, ktoré sa udialo v tento deň. Náš odchovanec Ladislav Krištál, historicky doposiaľ najlepší dorastenec, aký kedy bol vytiahnutý do seniorského tímu bol práve predaný k Uruguajskému GM qcozza03, ktorého tím sa volá rotundo fc, neváhal zaplatiť celkom peknú sumu, ktorá troška pozdvihla náš finančný rozpočet. Nutno treba poznamenať, že sa jednalo o jediného seriózneho záujemcu, keďže náš majiteľ predostrel sumu 7,190M!!! Touto sumou sa tak zaradil medzi druhý najdrahší prestup smerom von za Slowika, ktorý bol predaný za sumu 7,707M! Krištál tak jednoznačne vyčnieval nad ostatnými a bolo iba otázkou času, kedy opustí naše rady, kedže našu cestu naši fanúšikovia poznajú a aj tí, ktorí dennodenne sledujú dianie v klube a tou je ako dobre viete navyšovanie finančného rozpočtu. Zo sumou nemôžme byť neskopojný, ale majiteľa trošku hnevá, že sa nenašiel žiaden slovenský záujemca! Holt, aj to je obeta, keď manažér nezdiela rovnaký názor so súčasným coachom U20 tímu, ktorý vidí iba svoje priority a nehľadí na priority iných manažérov a tí, ktorí s ním zdieľajú rovnakú filozofiu sa ujde aj tá čerešnička v podobe nominácie hráča do najcennejšieho dresu. Žiaľ, aj takto funguje súčasná SVK U20 repre. Mi Krištálovi ďakujeme za odvedené služby v našom tíme a želáme mu nech sa mu v novom tíme darí a neustále napreduje a možno to dotiahne aj do seniorskej repre pri vhodnom kandidátovi!

12.3.2017 Tak dnešný deň bol veľmi horúci a telefón vyzváňal nášmu GM viac ako inokedy! Dôvod bol jednoduchý a prostý! Po Immim Raksányim sa upiekol ďaľší pomerne zaujímavý prestup smerom von! Július Volka bol predaný za 2,990M do klubu Les Scorpions Rochelais ku manažérovi Iboufichy s Francúzska! Vyvolávačka bola 2,990M a jedine tento manažér o ňho prejavil záujem! Suma aj vzhľadom k perfektnej špecke quick mohla byť znovu aj vyššia, vzhľadom ku kvalitám, ale na druhej strane, sú to už ceny za ktoré manažéri neradi rozhadzujú a Volka mal podomne ako Raksányi len 18 rokov a ešte nebol tak skillovo nadupaný, hoc kvality ku pomeru vek vs. skilly boli geniálne. Aj Volkovi, kedže to bol podobne náš odchovanec a tí sú na nezaplatenie, želáme, aby pokračoval v kvalitných výkonoch aj u nového zamestnávateľa! Ešte treba dodať, že Volka sa stal šiesty najdrahší prestup, smerom von!

12.3.2017 Prestupová bomba smerom von! Aj tak sa dá nazvať odchod nášho elitného odchovanca Immánuela Raksányiho do klubu Shoali Shimshon, ktorého manažérom je Izraelský GM Nathh. Suma je 3,632M a zaradil sa medzi tretí najdrahší prestup v histórii klubu smeron von!  Vyvolávačka bola 3,490M a okrem Nathha, ktorý navýšil ako prvý, prejavil záujem ešte jeden zahraničný GM, ale Nathh okamžite a bleskovo navýšil a suma už ostala nemenná. Ako uviedol náš GM p. Sajrus, zo sumou sme pomerne spokojný, ale vzhľadom ku geniálnej špecke head sa vždy dalo ´vyžmýchať´ aj viac. Mi želáme Immimu nech sa mu v novom pôsobisku darí a napreduje!

12.3.2017 Po tom, ako sa náš majiteľ dozvedel, že na TL umiestnený odchovanci Raksányi a Volka, ktorí boli naši odchovanci a majiteľ vycítil šancu konečne na nich ´zaryžovať´ keďže náš tím naďalej pokračuje v projekte dosiahnutia určitého finančného obnosu, chlapci budú dnes večer predaný (mi veríme, že za čo najvyššiu sumu, momentálne prišla jedna ponuka, jak za Raksányiho tak aj za Volku), sa náš GM musel začať rozhliadať po adekvátnej a hľavne perspektívnej náhrade a práve v týchto chvílach sme spečatili prestup Holanďana Humberta Van Achta! Je to mladý perspektívny borec s perfektnou špeckou rýchly. Suma činí 79 tisíc eur. Ceny za takýchto hráčov sa pohybujú min. nad 100 tisíc a mi sme nechceli riskovať, že by sa našiel dáky šialenec čo by ho preplatil, kedže cena sa pohybovala na úrovni do 50 tisíc pri bidovaní a nám sa nechcelo po tisíckach vyčkávať a tak sme s 50 tisíc rovno ponúkli už spomínaných 79 tisíc. Jedinou nevýhodou sa javí jeho povaha hašterivý, kedy sa hneď pri zvítaní spoluhráčov nepohodli a ukázalo sa, že nebude dobre zo začiatku vychádzať so svojimi spoluhráčmi. Mi veríme, že jak on tak aj spoluhráči si na ňho po čase zvyknú a naplní potenciál do ňho vložený, lebo disponuje ohromným supertalentom! Na záver ešte jeho aktuál skilly pri 17 r. a 3d. sú: GK 1, Def. 5, IM 2, W 6, PG 4, FW 5 a SP 2, spolu 25.

13.1.2017 Náš bývalý odchovanec a suverénna jednotka na TL smerom von, na ktorom náš tím ´zaryžoval´ veľmi pekné peniaze, Tomáš Slowik a ktorého majiteľom bol tím Puddy FC, ktorého manažérom už teraz bol Sjefsvoffen s Nórska bol jeho tímom predaný! Sjefsvoffen pravdepodobne videl poslednú šancu, ako by na ňom ešte získal krásne peniaze a že sa mu to teda podarilo, aj keď až na tretí krát, ale predsa. Preto tak dopodrobna aj našim fanúšikom na našej stránke detailne popisujeme ako to prebiehalo. Prvá ponuka pred cca 2 t. bola 7M, nenašiel sa žiaden záujemca, druhá ponuka pred cca 1 t. bola 6M a znovu sa nenašiel žiaden záujemca, až na tretí pokus, kedy Sjefsvoffen dal lákavých ´iba´ 3M vyvolávačku a že sa o neho manažéri ´trhali´ svedčí záujem dvoch prvoligových tímov s Kambodže (majiteľ s ITA), má ale dva tímy a práve druhý s Kambodže a Bieloruský I ligista. Náš majitel p. Sajrus viedol dokonca debaty s našim súčasným coachom NT tímu Dzejárom a ten prezradil, že sa našiel jeden záujemca zo SVK, ktorý by nedbal dať za Slowika sumu do ´závratných´ 12,5M!!! Nuže posledná ponuka od majiteľa s Kambodže bola 6,8M na ktorú okamžite zareagoval SVK tím FC Arsenal VB, vedený majiteľom AlexXx, ktorý bleskovo navýšil na 7,140M na ktorú už nik nereagoval a teda táto suma bola aj poslednou. Mi želáme Goal Machinovi, ako Slowikovi prischla táto prezývka veľa šťastia v novom pôsobisku a pravdaže, aby ešte nepovedal aj v 33r. posledné slovo v NT. Treba ďalej poznamenať, že už bývalý Slowikov majiteľ možno ani sám nečakal, že sa mu jeho financie za ktoré vykúpil práve od nás Slowika dňa 24.2.2015 za 7,707M vrátia v tak luxusnom množstve. Náš majiteľ vyslovil po získaní Slowika spokojnosť, že sa vracia na Slovensko a ďakuje NT coachovi Dzejárovi za ´vybavenie´ k už spomínanému súčasnému majiteľovi!

8.1.2017 Nehemia Algazar s Izraela bol práve predaný do svojej rodnej krajiny do tímu Maccabi Katan za 2,278M a stal sa tak piatym historicky najdrahším transferom smerom von. Algazar s perfektnou špeckou technický, k tomu LS7, čo je solídny vodca, už v mladosti vynikal rolou vodcu na trávniku a GM Sajrus preukázal skvelý čuch pri jeho získaní v júli 2016 za ´iba´ 4 tisís Eur. Mal navyše geniálny vek Q14, ale ani to sa nenašlo s pochopením u súčasného coacha 20 ky ich krajiny, keď sa GM p. Sajrus pred pár dňami snažil zistiť či s ním ráta do min. aspoň širšieho kádra. Žial, ich coach zrovna nedisponoval perfektnou angličtinou a aj na základe týchto skutočností plus skutočnosť, že p. Sajrus sa rozhodol venovať trénovaniu W na úkor IM, ktorá by Algazarovi skôr vyhovovala rozhodol predať a tím Maccabi Katan, vedený GM udi-maor prejavil enormný záujem. 
Mi ďakujeme Algazarovi za pôsovenie v našom tíme a želáme mu veľa šťastia v napredovaní. U fanúšikov bol veľmi obľúbený, jeho forma bola tiež dlhodobo na úrovni 7 až 8 a tak mu náš GM p. Sajrus pri odchode venoval špeciálny po vianočný balíček a 3 ročnú permanentku na naše zápasy v prípade ak Nehemia zavíta do našej krajiny, napr. na dovolenku, bude u nás vždy vítaný!
Na záver sa ešte GM p. Sajrus vráti k cene, s ktorou ale spokojný nieje, keďže čakal o čosi vyššiu a vyšší záujem manažérov vzhľadom k jeho skillovým kvalitám, ktorími disponoval.

15.8.2016 Július Volka vo veku 17 r. a 0 d. bol vytiahnutý s našej akadémie do seniorského tímu! Ako poznamenal GM p. Sajrus, Julko vyčnieval nad svojimi rovesníkmi a pravidelne patril k najlepším! Bohužial ale treba poznamenať aj fakt, ktorý nášho majiteľa veľmi mrzí a to je, že naši skauti prespali dobu a v posledných 3 mesiacoch neprišlo nič extra s čoho by náše vedenie malo radosť a v týchto časoch máme čo sa týka hráčskeho kádra doslova odpadlíkov až na dvoch playerov, ale aj tí ďaleko zaostávajú za už spomínaným Volkom. Jeho aktuálne skilly: GK 1, Def. 3, IM 5 (vyžltený na max.), W 5 (vyžltený na max.), PG 5 (vyžltený na max.), FW 5 (vyžltený na max.), a Št. 4. Pozn. pre laikov: Vyžltenosť znamená maximum vytrénovania, teda, mal by stačiť jeden tréning a skok o úroveň vyššie. Spolu 28 čo je veľmi slušné aj vzhľadom ku perfektnej špecke quick (rýchly).

8.8.2016 Immanuel Raksánayi vo veku 17 r. a 5 d. bol práve vytiahnutý s našej akadémie do seniorského tímu! Mohlo to byť ešte o 2 dni skôr, t.b. v sobotu 6.8.2016, a mohol možno už aj nastúpiť v majstráku, ale žiaľ, kedže v poslednom období máme nedostatok hráčov v akadémii, cca. sa to pohybuje na 12 až 13 hráčov (s toho 3 sa javia, že by mali potenciál aj u seniorov a to je žalostne málo), s toho jeden bol zranený, museli sme ešte počkať a Imiho presun do Áčka o 2 dni posunúť! Jeho aktuálne skilly sú: GK 1, Def. 4, IM 6, W 5, PG 5, FW 4 a Št. 2. Spolu 27 čo je veľmi slušné aj vzhľadom ku kvalitnej špecke head! 

30.7.2016 Náš ´svetostánok´ prejde rekonštrukciou! Náš GM sa rozhodol aj po porade nášho hlavného sponzora, ktorý to odsúhlasil, znížiť kapacitu našej arény o 10 tisíc miest. Jedná sa o zníženie miest na státie o 3000, na sedenie o 3500, krytá tribúna o 3000 a VIP miesta o 500. Celková kapacita teda dosiahne 38 500 miest! Už od zajtrajška, t.j. 31.7.2016 bude arená obkolesená bágrami a žeriavami najmodernejšej technológie. Treba pripomenúť, že posledná prestavba bola na našom štadióne urobená ešte 14.8.2013 a určite ste si už spočítali (keďže nielen naši fanúšikovia čítajú naše novinky) kapacitu 48 500 miest. 
Náš vyslaný redaktor Feri Strúhanka preto položil nášmu GM p. Sajrusovi otázku ku zníženiu kapacity:
Pozdravujem Vás Feri! Na začiatok musíme našim fanúšikom a aj tým, ktorí sa aspoň zaujímajú o naš tím povedať, že rekonštrukcia bola naposledy ešte v auguste 2013, čo už budú 3 roky a keďže aj náš hlavný sponzor apeloval na jeho zníženie, ja som nemohol nesúhlasiť aj s dôvodu, že náš klub navštevovalo posledné obdobie cca od 20 do 25 tisíc fanúškov. A keďže naše plány poznáte, tak prázdne sedadlá na mňa nevplývajú dobre a určite aj nejakú sumu ušetríme v týždennom cykle. Momentálne sme dlhé obdobie platili 34 400 eur na údržbu štadióna. A ten hlavný fakt je ten, že ho aj zmodernizovávame novým trávnikom a kvalitnejším LED osvetlením a za toto všetko sme zaplatili 70 tisíc Eur. Predpokladané ukončenie sa odhaduje na cca dátum 8.8.2016. A taktiež sme aj veľmi citlivo zvážili termín tejto prestavby, keďže dnes t.j.30.7 a o týždeň neskôr hráme majstrovské zápasy na ihriskách súperov, keďže tieto práce zaberú nejakých 10 dní a teda do 13.8.2016, kedy hráme domáci majstrák už bude prestavba na isto ukončená. 

25.7.2016 To o čom sa hovorilo už dlhšie sa dnešným dňom stalo skutočnosťou. Náš štadión s názvom Naftogaz Stadium sa od dnešného dňa premenoval na Turkish Airlines Arénu! Táto Turecká národná letecká spoločnosť so sídlom v Istanbule riadi sieť liniek do 120 medzinárodných a 38 domácich miest. Jej letka má dokopy 159 lietadiel. Na otázku nášho vyslaného redaktora Feriho Strúhanku, či sa nemáme obávať viacerých zmien, či už na trénerskom alebo hračskom poli, odpovedal GM p. Sajrus jednoznačne: Určite nie, hlavne čo sa týka trénerskej pozície, má ´Mummy´ ako ho všetci prezývajú istú pozíciu, kedže je to veľmi skúsený a rešpektovaný tréner. Čo sa týka hráčov, v budúcnosti, ale nieje vylúčený príchod, možno jedného až dvoch hráčov s tejto krajiny. Koniec koncov aj samotný majiteľ má túto krajinu veľmi rád, kôli doslova horkokrvnosti tunajších fans, ktori vedia vytvoriť pre svojich miláčikov, priam pekelnú atmosféru hoc na našej už Aréne (predtým Stadium) chodí pravidelne vyše 20 tisíc fanúšikov, ktorí majú podobnú ´Tureckú´ náturu a patria k tým najhlučnejším na Slovensku! 

15.7.2016 Naša hviezdička Ladislav Krištál odohral svoj druhý prípravný zápas za U20 ku proti Holandku, odohral celý zápas na poste RW, fantázia, majiteľ aj fanúšikovia sú na ňho právom hrdý!

10.7.2016 Náš klub skompletizoval príchod 17 ročného lídra s LS7 Nehemiu Algazara s Izraelu za neuveriteľných 4 tisíc Eúr! Jeho hodnota pritom bola min. 100 tisíc Eúr, bravó patrí nášmu majiteľovi GM p. Sajrusovi, ktorý si doslova vyčíhal :-) tento ojedinelý a úžasný supertalent. Treba ešte pripomenúť, že môže odohrať Q14, teda maximum.

1.7.2016 Náš megatalent a odchovanec klubu Ladislav Krištál, debutoval v reprezentácii U20 našej krajiny, v prípravnom zápase proti Estónsku vo veku 17r. a 84 dní, kde operoval na poste RW a odohral 88 min! Náš vyslaný redaktor Feri Strúhanka si bezprostredne ineď po zápase odchytil našu mladú hviezdičku, aby s ňou spravil krátky rozhovor!
Lacko, debutoval si v najcennejšom drese U20 ky Slovenska, povedz nám, aké sú tvoje pocity?
Ešte v deň zápasu mi volal coach našej U20ky, že so mnou ráta a aj v ten deň nastúpim na už spomínaný prípravný match! Okamžite som bežal za našim GM p. Sajrusovi, aby som mu túto novinku oznámil. A keby ste vedeli ako mi zrazu začal vyzváňať neustále mobil, toľko správ som ešte v živote za deň nedostal. Keď som vybehol na ihrisko bol spočiatku nervózny, veď kto by aj nebol :), ale po cca. 20 min. nervozita zo mňa opadla.
A koľko vlastne bolo tých správ, prezraď nám? :)
Okolo 500 ich byť veruže aj mohlo :)
Ako sa ti hralo so spoluhráčmi?
Sú tam teraz pomerne mladý chalani, ale ja patrím určite medzi tých najmladších, myslím si, že budeme spolu aj v U20 ke dobre vychádzať.
Dobre, nebudem ťa už ďalej trápiť :), vidím, že si aj trošku nervózny, tak ti želám veľa úspechov, jak v klube, tak i v repre U20!
Ďakujem, bolo mi cťou s Vami hovoriť Feri :)                                                                                                         

9.4.2016 Dosiaľ najväčší talent aký kedy vyšiel s našej akadémie (dorastu), Ladislav Krištál bol práve zaradený do A tímu u seniorov! Jeho vek je 17r. a 1d. Jeho aktuálne skilly: GK 1, Def. 3, IM 5, W 6, PG 7, FW 5 a Št.4. Spolu 31!!!
Náš majiteľ p. Sajrus si od neho veľa sľubuje a rovnako tak sú nadšený aj naši verný fanúšikovia. Už je iba na samotnom hráčovi, aby napredoval a stala sa z neho opora našich radov!

6.3.2016 Alfréd Dubnička, ktorý bol našim odchovancom, bohužial bol ale bez špecky a majiteľ kladie dosť veľký význam na túto vlastnosť na dotyčných pozíciách, bol predaný do klubu The Pendletons of White Plains k Španielskému GM, ktorý vlastní dva tímy a práve do svojho druhého tímu s USA ho kúpil za, pre nás veľmi výhodnú cenu 2,024M a stal sa šiestym najdrahšie predaným hráčom v histórii nášho klubu. Treba aj dodať, že Alfréd, hoc bol našim odchovancom, tak nie vždy sa vedel prispôsobiť mužstvu, s kolektívom nevychádzal najlepšie a keď prišla doslova ´vábivá´ finančná inejkcia na prestup, majiteľ neváhal ani sekundu, kedže dobre vedel o Alfrédových nerestiach a rovnako tak aj fanúškovia, hoc bol našim odchovancom, boli radi, že od nás odchádza. Jeden fanúšik na sociálnej sieti napísal, citujem: Už sa nikdy nevracaj, ani len ako fanúšik na naše domáce zápasy, ktorý si dal prezývku, Vašek Púčik. Filozofia klubu ostáva rovnaká, zarábať na predaji hráčov a navyšovať svoj rozpočet. Alfrédovi želáme veľa úspechov v novom pôsobisku.

26.2.2016 Náš bývalý úspešný coach Irwin Spencer Longhurst, ktorý pôsobil v našom tíme 3,5 roka si našiel nového ´chlebodarcu´. Jeho ňovým zamestnávateľom sa stal tím FC West HU z Ruska. Po 3 mesiacoch bez angažmánu teda bude rozdávať svoje skúsenosti, ale už iba ako solídny tréner! Nech sa Ti darí Irwin!

26.11.2015 Ijaz Muhammad sa práve stal výborným trénerom so skúsenosťami božský (20) a vodcovstvom schopný LS6. Jeho prerábka stála spolu cca 3,8M. Nášmu bývalému coachovi Angličanovi Irwinovi Spencerovi Longhurstovi sme poďakovali za skvele odvedenú prácu počas vyše 3,5 ročného pôsobenia (veru úctyhodné číslo) a umožnili sme mu nájsť si nový klub, ale už ´iba´ ako solídny tréner.  

11.11.2015 Libanonský talent Talal El Rifai bol práve predaný za 3,111M do tímu DavyBackFight s Talianska a zaradil sa medzi tretí najdrahší prestup smerom von v histórii klubu. Úžasná suma, keď vezmeme do úvahy, že 9.5.2015 sme ho kupovali sa 49 tisíc Eur a za 0,5 ročné pôsobenie u nás sme ho tak vydupali kvalitným tréningom a parádne na ňom zaryžovali, výborná práca!     Už druhý zahraničný hráč s Libanonu (prvým bol Raif Zakhia, on bol ale technický), ktorý do nášho rozpočtu nalial nádherné peniaze. Ako povedal náš GM, jednoznačne zatiaľ najlepšie vydarená kúpa a následne jeho predaj čo sa týka hráča zo zahraničia. 

19.7.2015 Talian Mauricio Nicora s výbornou špeckou rýchly bol predaný za 3,049M do klubu Scaldapanchine s Talianska! Výborná suma, aj keď u nás pobudol 9 mesiacov, ale za ten čas sa mu dostalo kvalitného tréningu na viacerých pozíciách. Spomeniem PG, IM a aj W. Nie vždy sa ale šlo so 100% tréningom, keďže sme ho kupovali, ako treba to otvorene povedať pomerne veľkú lamu, jeho špecka rýchly nás ale zaujala a obstál u nás, kedže majiteľ má rád rýchlych a dravých playerov! Bol navyše bez problémovým tipom hráča, ktorý bol aj veľkým zabávačom kabíny! Jediná jeho neresť bola, že plodil deti ako na bežiacom páse, druhý Boris Kolár, hotový rýchlík! Na tréningoch a aj zápasoch, ale vždy odovzdal maximum! Fanúškovia ho milovali a on miloval ich (hlavne opačné pohlavia :))Keď odišiel, odišla aj ženská krása zopár našich fanyniek.

5.4.2015 Náš tím angažoval Ijaza Muhammada s Pakistanu za 1,814M s výhliadkou do budúcnosti na prerobenie na výborného trénera, keďže nášmu súčasnému coachovi Angličanovi Irwinovi Spencerovi Longhurstovi už odbíja umieračik (vodcovstvo) a priorita vedenia je (znovu) jednoznačne výborný tréner, hoc až taký markantný rozdiel medzi solídnym a výborným nieje! Ijaz má aj bohaté reprezentačné skúsenosti, keď odohral za svoju krajinu v NT 50 zápasov a 10 zápasov za U20!

24.2.2015 Prestupová bomba smerom von! Náš odchovanec Tomáš Slowik bol predaný za sumu 7,707M do klubu Puddy FC, ktorého majiteľom je Nórski GM. O Tomáša bol enormný záujem, keďže majiteľ dal vyvolávačku 111 Eur s pocitom, nech sa bijú viacerí a veruže sa bili enormne aj keď treba poznamenať, že sme čakali o dosť vyššiu sumu. Aj samotný majiteľ bol dosť sklamaný a na našu otázku koľko čakal, jednoznačne z neho vyhŕkla odpoveď, aspoň 10M. Nič to ale nemení na fakte, že Tomáš Slowik sa stal najdrahším hráčom smerom von v histórii nášho klubu. Na otázku nášho vyslaného redaktora Feriho Strúhanku prečo sme sa ho rozhodli predať odpovedal majiteľ jednoznačne, chceme dať viac priestoru našej omladine ideálnym tréningom pod ktorým by sme doslova blokovali našich mladíkov a aj našu cestu za rýchlejsím navyšovaním rozpočtu.
Tento prestup ale neostal bez odozvy a zopár našich fanúšikov na sociálnych sieťach napísalo toto citujem: Pán Sajrus, Vy ste už načisto potratil rozum! Púšťať nášho najlepšieho hráča, peniaze nie sú všetko a Tomáš bol kvalitným TDFkom a čo keď mu Nór nebude dávať dostatočne ideálny a kvalitný tréning. (Napísal fanúšik Drakov Ištván Hrdlorez).
Druhý fanúšik John Rambo zasa napísal: Suma 7,707 M nieje dostatočná a nevyjadruje kvality Tomáša, mali ste dať o dosť vyššiu sumu a začať zo sumou aspoň 12M a postupne o pár tisícok znižovať ak by sa nenašiel kupca. Toto ste si u mňa dosť pokašlal, ale aj tak neprestávam fandiť a chodiť na zápasy môjho milovaného klubu. Lebo Drexel Dragons, to je život náš, naša hrdosť a pýcha. Len verím, že už čoskoro sa objaví v našej liahni podobný a perspektívny ako bol Tomáš alebo Štefan!
Tretí fanúšik s prezývkou Sušená slivka napísal:Tento prestup bola veľmi dobrá voľba, nebol už najmladší a ani od coacha NT som necítil, že by dostal šancu, hoc hráč takých kvalít by si rozhodne zaslúžil min. nomináciu do širšieho 26 členného výberu a majiteľa p. Sajrusa to asi nahnevalo.
Štvrtý fanúšik František Stromokocúr napísal: Teraz Slowik, predtým Dulačka, GM je určite vynikajúci finančný stratég, ale rozhodne nie stratég na tvorbu výsledokov. Áno viem a aj to deklaruje neustále, že prioritou je navyšovanie rozpočtu a zbieranie vlajok ale ja chcem aj výsledky.To chcem tak veľa?
Piaty fanúšik Bruno Vykysnutý napísal: Tomáš mi bude chýbať, vždy v nedelu keď mali naši chlapci voľno navštívil moju rodnú dedinku a kúpil v krčme pálenku chlapom, ej veru poviem Vám, nebol lakomý, ako Štefan Dulačka, to keď som bol na jeho autogramiáde pred Vianocami, normálne ma nespoznal, mňa Bruna, a ani ten punč mi nezaplatil a zarábal veru královsky na tú dobu, bol to pes lakomý!
Nám na záver ostáva už iba dodať, Tomáš, nech sa Ti v novom pôsobisku darí!

15.2.2015 Náš bývalý hráč a odchovanec klubu Štefan Dulačka prestúpil do Walského tímu Chelsea Preshow NWP, ktorého vedie Slovenskí manažér Ins-M_i_O, ktorý vlastní dva tímy, kedže má zakúpeného supportera a práve do svojho druhého tímu ho vykúpil od Nemeckého tímu Kosmos Isarflimern, ktorého majiteľ zbotoval! Po 3,5 mesiacoch mení pôsobisko! A veruže bol o ňho dosť veľký záujem, keďže sa začínalo s vyvolávačkou 0 Eur, a suma činí 3,829M. Mio to veruže vychytal! Vyzerá to, že bude v správnych rukách a so špeckou head má reálne aj šancu, aby sa Štefan dostal aj do NT!

9.11.2014 Prokop Ženčár, ktorý bol vytiahnutý s našej liahne prestúpil do Talianského tímu Parmitri za 2,064M. Majiteľ vyslovil so sumou spokojnosť, Prokop bol bez špecky čo bol zjavný handicap u tohto hráča a Parmitri predostrel lákavú ponuku, ktorá sa neodmieta! Prokop bol aj veľký sympaťák, obletoval nejednú fešnú dievčinu v meste Drakov. Miloval bary a čo bolo úctyhodné, nikdy s nim neboli žiadne problémy, taký dobráčisko, teľom aj dušou! Jeho ďaľšie záľuby boli latino tanec a vačkový gulečník!

1.11.2014 Vau, prestupová bomba! Odchovanec Štefan Dulačka prestupuje do Nemecka! Jeho chlebodarcom sa stáva Nemecký tím Kosmos Isarflimern! Suma činí 4,95M! Ako sa aj sám Štefan vyjadril, chcel sa posunúť ďalej, keďže tento prestup mu odporučil aj samotný majiteľ p. Sajrus. No bodaj by aj nie :) Za 4,95M :) Náš GM vyhlásil: Kosmos Isarflimern najskôr ponúkal sumu 4,15M, na tú sme ani nereagovali, o týždeň neskôr nám ponúkol 4,55M, na tú sme zareagovali s odpoveďou, už sa približujete, ale suma za akú ho vieme uvolniť je 5,15M! Mali sme ešte zopár emailov a po 2 týždnových ťahaniciach sme nakoniec spravili kompromis a dohodli sa na sume 4,95M! Pravdaže nebolo jednoduché, zbavovať sa veľkej opory tími ešte stále v pomerne mladom veku, navyše s geniálnou špeckou head, ale ako uviedol GM, takáto ponuka sa neodmieta a prichádza raz za 3, možno niekedy až 4 roky!
Tento prestup vyvolal medzi fanúšikmi dosť negatívnych reakcii, kedže sa jednalo o odchovanca a nie hocijakého, ale s výhliadkami aj do NT. Citujeme zopár fanúšikov klubu. To ozaj tak milujete peniaze? Že ste predali našu veľkú hviezdu, ktorí mohli spolu s Tomášom Slowikom rozhodovať dôležité zápasy! (Napísal Tadeáš Bobula)
Druhý fanúšik Bohdan Strapatý napísal: Prečo pán majiteľ zrovna toho mladšieho a perspektívnejšieho? Prečo ste nepredali radšej Slowika? Navyše on má o dosť vyššiu sumu.
Tretí fanúšik Oskar Fedyevesi napísal: Ja plne stojím za p. majiteľom, bol by hlupák keby neprijal takú ponuku, ľudia veď rozmýšlajte, za takú sumu môžme kúpiť celú jenenástku mladých talentovaných 17 ročných ošpeckovaných hráčov!.
Štvrtý fanúšik, ktorý si hovorí Nadržaný Vajcovod napísal: Mne sa na tom Štefanovi stále dačo nepozdávalo! Podľa mňa to bol gay, šak keď som ho zopár krát stretol v bare Modrá Ústrica stále sa na mňa tak usmieval, až mi to na tretí krá nedalo a opýtal som sa ho, Štefan, čo sa tak na mňa usmievaš stále? A on na to, šak na teba Vajco si strašne sladučký! A ja som nechápal, že čo tým vlastne myslel, ale až čil mi to došlo!  A každý tretí deň chodil ku kaderníkovi a pravidelne si vyberal mužov, šak čo si o tom mám myslieť, musel som sa o tom s Vami podeliť!
Mi Štefanovi želáme veľa úspechov v novom pôsobisku!

11.5.2014 Libanonský talent Raif Zakhia prestupuje do Belgického tímu High Five za 1,953M! Samotný hráč vyjadril veľkú túžbu zmeniť pôsobisko, keď prišla ponuka od tímu High Five s Belgicka! Mi musíme dodať, že Raifovi trošičku stúpla sláva do hlavy po odohratí 7 zápasov za U20 ku Libanonu. Na otázku Feriho Strúhanku čo tým náš GM mal na mysli odpovedal p. Sajrus. Raif bol výnimočný talent, akých je málo, svojou vycibrenou technikou so špeckou technický predvádzal neuveriteľné okulahodiace parádičky čo milovali aj naši fanúškovia, ale bol doslova sebec, videl iba sám seba, nepracoval pre mužstvo. V začiatkoch jeho mladého veku sme mu to tolerovali (pozn. prvé 3 mesiace), aj ja sám si vravím je ešte mladý, dozreje, ale postupom času robil jak v kabíne tak aj mimo kabíny dusnú atmosféru a tak po necelých 5 mesiacoch keď prišla ponuka na jeho predaj a predostrení celkom zaujímavej čiastky som neváhal ani minútu! 

27.12.2013 Raif Zakhia s Libanonu debutoval za U20 tím svojej krajiny! Tak slová majitela sa nakoniec za týždeň naplnili a tento výnimočný objav dostal pozvánku a veruže nesklamal! Libanonský coach tvorí novú generáciu a dal šancu mladým 17 až 18 ročným chlapcom.

21.12.2013 Náš tím angažoval Libanonský talent Raifa Zakhiu za 611 tisíc Eur. Náš GM povedal, áno je to dosť na 17 ročného hráča! Ale dosť si od neho slubujeme a veríme, že sa onedlho ocitne aj v nominácii U20 svojej krajiny!

10.12.2013 Odchovanec s našej akadémie s geniálnou špeckou head Richard Režo prestupuje k Slovenskému GM do tímu Red Roses F.C. za 1,099M. Suma mohla byť aj vyššia, rokovania boli zdĺhavé, mi sme požadovali aspoň 1,4M. Red Roses nám ponúkal 990 tisíc Eur, po dlhých 3 týždňoch nakoniec došlo k dohode a kompromisu, sme ešte v začiatočnej fáze, každá suma nad 1M je pre nás zaujímavá, hoc hráčov so špeckou head neradi púštame, ale Red Roses dal hráčovi zaujímavú finančnú injekciu ´len´ za podpis zmluvy. Náš skvelý vyslaný redaktor Feri Strúhanka zistil, že sa jednalo o sumu 150 tisíc Eur hráčovi a naši fanúškovia zasa Richarda na sociálnych sieťach počastovali nadávkami. S tých miernych použijeme výraz ´zlatokop´. Fanúškovia zjavne narážajú na fakt, že Red Roses mohol dať radšej viac nášmu klubu, ako práve zmieňovanému hráčovi! Mi ale Richardovi želáme veľa šťastia v novom pôsobisku! 

17.5.2012 Po ročnom pôsobení (18.5.2011 sa náš tím vrátil na HT mapu sveta), sme angažovali výborného trénera, Angličana Irwina Spencera Longhursta. Na otázku nášho redaktora Feriho Strúhanku či to nie sú zbytočné vyhodené peniaze, odpovedal GM p. Sajrus jednoznačne, do výborného trénera to nikdy nie sú vyhodené peniaze, navyše ako všetci dobre viete, angažovali sme ho ešte ako hráča na CD pozíciu za smiešnu sumu 1000 eur s výhliadkami do budúcna práve na tento pre nás nesmierne dôležitý post coacha! A čo je podstatný fakt, prerobili sme ho ako existujúceho hráča v našom tíme pôsobiaceho, čiže sa nejednalo o žiaden externý nábor, pre laikov t.z. , že by sme ešte museli najať agentov, ktorí by nám odporučili vhodného kandidáta a ja mám radšej overeného už bývalého hráča, ktorý aj za nás niečo odohral a teda si vytvoril ku klubu aj určité citové puto! Stačí Vám takáto odpoveď Feri? Feri odpovedá, bohate, p. GM!

11.3.2012 Prvý finančne zaujímavý prestup smerom von! Belgičan Jurjan Vanhoecke odchádza do Rumunského tímu FC.BLUE TEAM za 1,633M! Majiteľ vyslovil s predajom spokojnosť hoc jeho napredovanie trvalo dlhšie a v našom tíme pobudol 10 mesiacov, ale Jurjan bol pravý profesionál, ktorého si obľúbili aj fanúškovia a keď sme mu oznámili, že sa o ňho začal zaujímať klub s Rumunska vyjadril sa, že ešte by chcel chvíľku ostať, majiteľ ho za jeho doslova zamilovanie sa do nášho klubu, ktorý mu prirástol k srdcu, aký sa u zahraničných hráčov vidí len málokedy daroval pred odchodom celoživotnú permanentku na naše domáce zápasy! Za ďalšie mu majiteľ veľmi korektne popísal situáciu akou cestou sme sa vidali a on to prijal!